Výzva pre študentov: navrhnite interiér pre RenovActive a inšpirujte Hučkovcov

18. 04. 2019 | S návrhom interiéru pre Hučkovcov pomôžu vysokoškolskí študenti, ktorí sa do konca mája môžu prihlásiť do súťaže o inšpiračný návrh interiéru pre RenovActive.

S návrhom interiéru pre Hučkovcov pomôžu vysokoškolskí študenti, ktorí sa do konca mája môžu prihlásiť do súťaže o inšpiračný návrh interiéru pre RenovActive.

Úlohou študentov bude navrhnúť interiér, ktorý bude zohľadňovať základné aspekty projektu RenovActive, akými sú dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie.

Študenti musia pri návrhu interiéru brať do úvahy ekonomické faktory, a teda rozpočet rodiny a rovnako aj ohľaduplnosť k životnému prostrediu. „Keďže bežná slovenská rodina nemá možnosť nechať si dom zariadiť odborníkom, ani zadať výrobu všetkého nábytku individuálne u stolára, chceme Hučkovcom ponúknuť riešenie, ktoré bude cenovo dostupné, praktické a estetické,“ hovorí o výzve Klára Bukolská, architektka spoločnosti VELUX.

Odborná porota

Súťaž je určená študentom vysokých škôl, predovšetkým tým, ktorí študujú odbory ako architektúra, pozemné staviteľstvo, dizajn a výtvarné umenie. Odbornú porotu budú tvoriť architekt Ľubomír Závodný, architekt Martin Doršic, autor návrhu rekonštrukcie RenovActive, a Klára Bukolská, architektka spoločnosti VELUX.

Študenti môžu svoje návrhy prihlasovať do dvoch kategórií: návrh prízemia a podkrovia (do každej kategórie zvlášť, alebo do oboch). 

Študenti, ktorí sa chcú zapojiť, sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára do 30. mája 2019. Súťažné návrhy je potrebné odovzdať elektronicky najneskôr do 20. júla 2019.

 Súťažné podmienky a prihlasovací on-line formulár možno nájsť: https://www.velux.sk/odbornici/architekti-a-projektanti/sutaze/renovactive-interier