ZATEPLENIE FASÁDY

ZATEPLENIE FASÁDY

Riešenie Knauf Insulation pre zdravé bývanie

 

Minerálna fasádna doska SMARTwall prináša do domu Hučkovcov všetky výhody minerálnej vlny. Oproti iným izolačným materiálom má tú výhodu, že kombinuje niekoľko vlastností. Vlákna minerálnej izolácie vytvárajú veľmi jemnú štruktúru, ktorá je pretkaná miniatúrnymi čiastočkami vzduchu. Tie dodávajú materiálu z minerálnych vlákien účinné tepelnoizolačné vlastnosti a súčasne umožňujú domu dýchať. Vďaka tomu nedochádza k zadržiavaniu vlhkosti vnútri domu a následnej tvorbe plesní. Minerálna izolácia ponúka optimálne riešenie pre všetky typy základných konštrukcií stavieb. Nezáleží na tom, či je dom z panelov, tehly alebo pórobetónu.

 

Použité dosky SMARTwall  N C1  majú špeciálnu povrchovú úpravu so silikátovým nástrekom, vďaka ktorému sa celková dĺžka zateplenia fasády skráti. Povrchová úprava zjednodušuje manipuláciu s doskou a znižuje jej celkovú prašnosť, čo umožňuje jednoduchšie nanášanie lepidla na dosku a vynechanie niektorý krokov pri lepení dosky na fasádu. Zateplenie s doskou s nástrekom je efektívnejšie, rýchlejšie a prejaví sa v celkových nákladoch zateplenia.

 Aj pri zateplení fasády sú dôležité komponenty systému, ktoré podporia účinnosť zateplenia. Pri rekonštrukcii domu Hučkovcov sme použili osvedčené riešenie nášho SMARTwall balíku. Kvalitná minerálna izolácia v kombinácii so vzájomne odskúšanými komponentmi je zárukou kvality a dlhej životnosti.

  

K dokonalému efektu zateplenia potrebujeme aj ďalšie komponenty. SMARTwall balík ich kombinuje do ucelenej kolekcie tak aby v maximálnej miere podporovali výhody minerálnej vlny. Obsahuje okrem fasádnej dosky aj zapustené izolačné kotvy s výbornou technológiou kotvenia, ktoré minimalizujú tepelné mosty. Ďalšou dôležitou súčasťou je paropriepustné lepidlo a kvalitná sklotextilná mriežka s pevným a pružným vláknom.

Pri zateplení fasády Hučkovcov sme použili špeciálne zapustené kotvy SMARTwall TFIX – 8ST, ktoré zabraňujú vzniku tepelných mostov a „panther“ efektu vonkajšej steny a SMARTwall sklotextilnú mriežkovú tkaninu s pevným a pružným vláknom, ktorej povrchová úprava vlákien je odolná voči zásaditému prostrediu.

Produktové riešenie Knauf Insulation

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka tri úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Tri varianty materiálových a technologických riešení sú navrhnuté tak, aby zabezpečili potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedali finančným možnostiam majiteľov rodinných domov. 

 

SMARTwall  N C1 

Doska z minerálnej vlny so silikátovým nástrekom na kontaktné zateplenie fasády rodinných domov. Fasádna izolačná doska tvorí súčasť balíka SMARTwall.

Jednostranný silikátový nástrek na povrchu dosiek zlepšuje priľnavosť lepidla resp. stierkovej hmoty k izolácii, zároveň zjednodušuje manipuláciu s doskami a znižuje spotrebu lepidla v porovnaní so štandardnou minerálnou doskou.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti λD     0,034 W/mK
Pevnosť v ťahu                                     7,5 kPa
Trieda reakcie na oheň                     A1
Faktor difúzneho odporu                 MU1
Štandard zateplenia závisí od hrúbky tepelnej izolácie.

Štandard

 Štandard Plus

Premium

SMARTwall  N C1 
Hrúbka 160 mm
SMARTwall  N C1 
Hrúbka 200 mm
SMARTwall  N C1 
Hrúbka 240 mm

Riešenie pre ekológiu

Pri výrobe minerálnych dosiek SMARTwall sa používajú prírodné a recyklovateľné materiály, teda horniny, väčšinou čadič, čím sa znižuje dopad na životné prostredie. Minerálne vlákna sú biologicky odbúrateľné, to znamená, že nemajú žiadny vplyv na živé organizmy a ani na životné prostredie. Výroba minerálnych vlákien a aj samotné produkty spĺňajú prísne kritériá európskych hygienických  noriem.

 Ako správne zatepliť fasádu a na čo si dať pozor? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                         Stavebný denník